Bir ürün ithali veya üretimi yapacağınızı düşünelim. Veya hayata geçirmek istediğiniz bir hizmet fikriniz olduğunu. Başlangıçta neleri organize etmelisiniz? Nelere dikkat etmelisiniz? Pazarın durumu ve rakipler hakkında bilginiz var mı? Yapacağınız yatırım için teknik bilgilere sahip misiniz? Yatırımın ekonomik yönünü, ne kadar kaynak gerektiğini, ne kadar sürede kendini amorti edeceğini yada projenin karlılığını biliyor musunuz? Bu sorulara cevabınız evet ise elinizde fizibiliteniz (yapılabilirlilik, uygulanabilirlilik) var demektir ve aşağıda yazanları okumanıza gerek yok.  Cevabınız hayır ise, Navion, sizin için tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir fizibilite raporu hazırlayabilir ve ileride nelerle karşılacabileceğinizi size işe koyulmadan önce planlayabilir.

Navion’un hazırlayacağı fizibilite danışmanlığı sonucunda, yaptığınız ya da yapmayı düşündüğünüz iş ile ilgili, yıl bazında ne kadar kar, zarar veya yatırım gerektiği gibi önemli verileri önceden alma şansınız olacağından, ilk başta aldığınız tüm kararları gözden geçirecek ve revize ederek planladığınız sonuca ulaşacabileceksiniz.

Ayrıca, profosyonel şekilde hazırlanmış bir fizibilte raporu sizi finanse edecekleri ikna etmek için elinizde somut bir çalışmanın ve verilerin hazır olmasını da sağlayacaktır.  Navion olarak size tavsiyemiz, iş fikriniz ne kadar parlak görünürse görünsün, fizibilite çalışmanız olmadan yatırımınız için kaynak kullanmaya başlamamanızdır. Unutmayın ki yatırıma başlamadan üzülmek, sonunda üzülmekten çok daha iyidir.

Navion Consulting, hazırlayacağı fizibilite çalışması sonucunda, size alttaki başlıkları içeren bir rapor sunacak ve genel iş stratejinizle ilgili size detaylı bir operasyon ve pazarlamaplanı oluşturacaktır:

sidenav-01

Navion, eğitim, turizm, perakende satış, franchise ve tarım sektörleri başta olmak üzere onlarca fizibilite calışması yapmış olup, yapılan projelerin çoğu şu anda başarılı bir şekilde yollarına devam etmektedirler. Sizinde yeni bir iş fikriniz varsa, uygun ücretlendirmeler karşılığında fizibilite çalışmanız için Navion’a danışabilir, planlı ve programlı şekilde yeni işinizi hayata geçirebilirsiniz.